wtorek, 20 grudnia 2016

Magiczne Odliczanie - Dzień 20 i kurs na kartki dla spóźnialskich

Witajcie!!

Dziś okrąglutka liczba 20 w naszym Magicznym Odliczaniu!
Czujecie już oddech Świąt na karku? ;-)

A czy ktoś jeszcze nie wysłał, a co gorsza - nawet nie zrobił - kartek na Boże Narodzenie?
Wiecie, że jeśli wyślecie je jutro priorytetem to jeszcze jest szansa, że dojdą na czas? Dla wszystkich spóźnialskich mam dziś mega proste (ale myślę, że efektowne), szybciutkie do wykonania kartki świąteczne. A do tego mini kursik - bo przygotowanie takich kartek jest banalne! To tylko 6 kroków, a właściwie powtarzanie dwóch czynności w odpowiedniej kolejności i na koniec stempelek:

1. wyciąć
2. przykleić
3. wyciąć
4. wyciąć
5. przykleić
6. odbić

Nie wierzycie? Oto dowód ;-) Z góry przepraszam za okropne zdjęcia, jestem zalataną Matką Polką i zanim się obejrzałam, na podwórku było już ciemno... No dobra, właściwie to dziś jest ciemno cały dzień :P Przejdźmy do zdjęć!

Zanim przystąpimy do pracy, przygotowujemy sobie: bazę kartki (najlepiej taką kraft), papier scrapbookingowy marki Magiczna Kartka, mały kawałek drugiego papieru, dwustronną taśmę klejącą, nożyczki i wykrojnik ramek-gwiazdek: dwie gwiazdki sąsiadujące ze sobą w zestawie wykrojników, czyli różniące się o jeden rozmiar :)


1. Najpierw przycinamy papier do bazy, tak by był o kilka milimetrów mniejszy z każdej strony - to pozwoli nam uzyskać ładną ramkę.
2. Następnie przycięty kawałek papieru oklejamy z tyłu dookoła dwustronną taśmą klejącą i przyklejamy papier do bazy.
3. Rozkładamy bazę. Mniejszą gwiazdkę układamy w miejscu, w którym chcemy uzyskać otwór i przekręcamy maszynkę kilka razy - dla pewności. 

Uzyskujemy przód kartki z gwiazdkowym okienkiem :)


4. Teraz bierzemy mniejszy papier. Układamy większy wykrojnik gwiazdkę, w jego wnętrzu mniejszy wykrojnik i przepuszczamy przez maszynkę. Interesuje nas ta cieniutka ramka, którą uzyskamy.
5. Naklejamy ramkę dookoła gwiazdkowego okienka.
6. Na koniec odbijamy na kartce stempel ze świątecznym napisem :) I już! :)

No, to kto jeszcze nie ma i nie wysłał kartek świątecznych, to nożyczki w dłoń! i działać ;-)

Ja dziś użyłam:Buziaki,
Kasia


1 komentarz:

Dziękujemy za wszystkie Wasze komentarze :)